כך תתאימו את כיסאות הבר שלכם לעיצוב המטבח -ProgressLTD

כך תתאימו את כיסאות הבר שלכם לעיצוב המטבח

בר במטבח הוא ממש לא טרנד חדש אלא דבר מאוד נפוץ במטבח של הישראלים שידועים באהבתם לבישול ואירוח. בר הוא מקום מצוין לאכול עליו כשאתם לבד או לשבת לידו כדי לארח חברה למי שמבשל. כשאתם בוחרים כיסא בר חשוב להסתכל על שני דברים עיקריים: נראות הכיסאות ותכונותיו. הבאנו לכם כמה טיפים לבחירה נכונה של כיסאות בר למטבח שלכם.

מדידות:

לפני שאתם רצים לחנות לקנות כיסא בר, לכו למדוד את הדלפק. גובה הכיסא צריך להיות כ-25 ס"מ פחות מגובה הדלפק. גובה המשענת כמובן לא נכלל בחישוב. המרווח בין הכיסאות צריך להיות בין 60 ל-70 סנטימטרים, אך הם בני הבית הם גדולים מהממוצע אז כדאי להגדיל קצת את המרווח. את כמות הכיסאות תוכלו להבין בחישוב הזה: מרוחב הדלפק החסירו את המרחק בין הכיסאות ואת המרחק בין הכיסאות לדלפק משני הצדדים (כחצי מהמרווח בין הכיסאות). קחו בחשבון שרוחב כיסא הוא בין 40 ל-50 ס"מ. קחו איתכם מטר לחנות!

נוחות:

אל תתפשרו על נוחות הישיבה. בחרו בכיסא בר מרופד בחלקו התחתון ובחלק של המשענת. אל תבחרו משענת נמוכה מדי שתגרום לכאבי גב ולאי נוחות. חפשו כיסא בר עם מדרך רגליים- הרבה יותר נוח ועוזר לשמור על גב ישר. טיפ אחרון בנושא הנוחות: במקרה שיש ילדים בבית שיושבים גם הם על הבר מומלץ לקנות כיסא עם משענת גבוהה, בסיס רחב כדי שלא יפלו ועדיף שהכיסא יהיה גבוה או עם אפשרות להגבהה.

עיצוב:

אם אתם בתהליך של שיפוץ או עיצוב המטבח ביחד עם מעצב פנים  אז עיצוב הכיסאות הוא דבר שאתם פחות צריכים לדאוג לו כי המעצב לצדכם. במקרה שאתם לא מתייעצים עם מעצב פנים או מעצב הום סטיילינג, אלו הדברים העיקריים שאתם צריכים להתייחס אליהם: התאימו את הצבעים והחומרים של הכיסאות לסגנון העיצוב של הבית בכלל והמטבח בפרט- לסגנון כפרי יתאימו כיסאות עץ או עץ עם ריפוד, לסגנון תעשייתי כיסאות מתכת עם ריפוד שחור וכד'. צבעי הכיסא לא צריכים להיות באותם צבעים של המטבח אלא להשלים אותם.

על מה עוד צריך להסתכל בקניית כיסא בר?

ניקיון- מומלץ לקנות כיסאות שהריפוד שלהם קל לניקוי בעזרת מגבון לח, במיוחד אם הם נועדו לאכילה ליד הדלפק.
איכות החומרים- חשוב שאיכות הכיסא תהיה גבוהה. הכיסאות הם רהיט שמיש מאוד בבית ולכן הם לא יחזיקו הרבה זמן אם איכות הכיסא לא תהיה גבוהה.
כיסא מסתובב או לא? אם הכיסאות נועדו לאורחים אז כדאי שהכיסאות יסתובבו כדי להפוך את הישיבה ליותר "חברתית".
לסיכום, בחירת כיסא בר אינה פשוטה כפי שהיא נשמעת אבל אם תלכו לפי הטיפים שנתנו, תוכלו לקנות את הכיסא שיתאים לכם למטבח בצורה מושלמת ולא תצטרכו להחליף אותו בשנים הקרובות.

image image

הייתם רוצים לשמע פרטים נוספים?

השאירו את פרטיכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!