כך תבחרו את פינת האוכל המתאימה לכם

כך תבחרו את פינת האוכל המתאימה לכם

פינת האוכל היא פינה מיוחדת וחשובה בבית. בה אנחנו אוכלים את הארוחות המשפחתיות שלנו, בין אם זה קורה בימי חול או בימי חג, ארוחת שבת בבוקר או ארוחת קידוש של שישי, יושבים סביב השולחן, סועדים, מדברים, צוחקים ונהנים. בבחירת פינת האוכל המתאימה לכם חשוב שתתייחסו לא רק לשולחן והכיסאות אלא לכל העיצוב של הפינה וכמובן גם לצרכים שלכם. לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור את פינת האוכל המושלמת בשבילכם.

חומרים ומידות:

חשוב לבחור שולחן איכותי ומעוצב שישתלב עם סגנון הבית. השולחן צריך להיות עמיד, כזה שיחזיק לכם שנים קדימה ולכן יש לכם שתי אופציות: שולחן מעץ מלא או שולחן אלומיניום בשילוב זכוכית. אם תעזרו במעצב פנים (מומלץ), הוא לוודאי יגיד לכם שעדיף עץ מלא כי ניתן לצבוע אותו כדי לחדש אותו בעוד כמה שנים. גודל השולחן צריך להתאים לצרכים שלכם, רק קחו בחשבון לא רק ההווה אלא גם את העתיד הקרוב, לדוגמה: ילדים עוזבים את הבית או ילדים שיבואו להתארח עם הנכדים. שולחן הוא השקעה לטווח ארוך שלא כדאי להחליף כל כמה שנים בודדות. מבחינת מידות, גובה השולחן הסטנדרטי הוא 75-80 ס"מ ורוחבו המקסימלי הוא 80 ס"מ. המרחק מהקיר צריך להיות כ80 ס"מ.

חשוב למדוד את פינת האוכל כדי שתדעו מה המידות שאתם צריכים לשולחן והכיסאות החדשים. שולחן ל6 סועדים (90X1.60) זקוק לחלל של 320X250 ס"מ כשהוא סגור.

צורת השולח:

שולחן עגול - מתאים לשלושה עד ארבעה סועדים והוא יוצר אינטימיות, אך אינו מתאים לאירוח.

שולחן מרובע- מתאים לארבעה אנשים ולחלל קטן יחסית.

שולחן אליפטי או מלבני- 6 סועדים או יותר- מושלם לאנשים שמרבים לארח.

מבחינת רגלי השולחן חשוב שיהיו פנימיות ולא יפגעו ברגלי הסועדים או יפריעו בזמן הצמדת הכיסאות לשולחן.

מנגנוני פתיחה של שולחן פינת האוכל:

המנגנון המומלץ והנוח ביותר הוא מנגנון "פתיחת ספר". מנגנון מומלץ נוסף הוא "פתיחת צד" כשאר ההרחבות מתחברות מצדי השולחן בצורה מוסתרת וקלה. מנגנון פחות מומלץ הוא מנגנון "פתיחת אצבע" שנחשב לכבד ומסורבל.

צבעים:

לרוב, בזמן הישיבה בסלון ניתן לראות את המטבח ופינת האוכל ולכן כדאי שהם יהיו בצבעים שונים או לפחות בגוונים שונים.

כסאות:

כדאי לקנות כיסאות רחבים כך שישאירו בערך 55 ס"מ בין כיסא לכיסא לנוחיות היושבים. בנוסף, כדאי לקנות כסאות מרופדים (עור או בד מיקרופייבר) שישמרו על מראה יפה וישמרו לאורך זמן. חשוב שהכיסאות יהיו במשקל סביר ולא קשים להזזה והרמה.

איך לשדרג את פינת האוכל?

הוסיפו יחידת אחסון מעוצבת כלשהי לאחסון מפות, כלי הגשה וכלים לעריכת שולחן ואפילו לאלמנטים דקורטיביים. היחידה להיות שידה קטנה עם מגירות או ארון קיר בנוי.

image image

הייתם רוצים לשמע פרטים נוספים?

השאירו את פרטיכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!