שולחן מטבח – מדוע כה חשוב?

שולחן מטבחאין ספק כי אנחנו כל הזמן סובבים סביב המטבח וסביב העשייה שבתוכו, הסדר שבתוכו, האכילה בתוכו, העריכה, האירוח, המשפחתיות, השיחות והדיונים, הכוס קפה בבוקר עם בן הזוג. כל כך הרבה דברים גדולים וטובים מתחילים מארוחות משפחתיות או היאספות משפחתית סתמית במטבח. ולא סתם אומרים שאוכל מקרב אנשים הרי אם נסתכל על בית ממוצע שיש בו ילדים, אולי אפילו מתבגרים, ואם נכניס לזה פיצול של שתי קומות, אפשר לצפות כי איש מבני המשפחה לא יראה זה את זו אלמלא היה להם ארוחת צהריים או ערב לגשת אליה בחלל משותף ולכן טוב עושות המשפחות אשר בוחרות ליצור ארוחות משפחתיות וחגיגיות יחדיו בזמן משותף ולא כל אחד בזמן שלו ובחדר שלו שכן אין ספק כי זה המקום החשוב ביותר להתאחד בתור משפחה כמו גם להכין את הדברים האהובים על כל אחד ולבצע פרויקטים מעניינים של בישול ואפיה יחד עם הילדים או עם בן הזוג.
אין ספק כי החלל כפי שהובהר הוא חשוב מאין כמוהו ואולי המקום החשוב ביותר לשים עליו דגש מבחינת העיצוב והריהוט בכל הבית שלנו, כמובן בשילוב עם דגש על חדרי השינה וכדומה. העיצוב והריהוט של המטבח עבר תהליך עצום מלפני כמה עשרות שנים בהן היה נהוג ליצור מטבח צנוע וקטן, שאיננו מרווח במיוחד או מלא באביזרים או מכשור.

אז מה ההבדל בתפיסה בעבר לבין היום באשר לשולחן מטבח?

הרעיון בעבר היה שהמקום שבו מכינים את המזון לא צריך להיות מפואר ואילו הדגש האמיתי צריך להיות על פינת האוכל. ובכן לכך יש שתי תשובות. הראשונה העיצוב הישראלי ועיצוב הפנים בכלל דואג שגם כאשר ישנה פינת אוכל נפרדת לחלוטין מן המטבח עדיין יש צורך חשוב מאוד בעיצוב וריהוט המטבח מכיוון שאת הארוחות המשפחתיות יאכלו במטבח עצמו סביב שולחן מטבח כזה או אחר ואין ספק כי גם סביב המשפחה המצומצמת צריכה להיות אווירה הרמונית ושלווה, מעוצבת ואסתטית. התשובה השנייה של עיצוב הפנים לכך היא כי היום נהוג לעצב חללים משותפים של מטבח יחד עם פינת אוכל ולמרות כי פינת האוכל יהיה לה את המקום שלה בנפרד בשולחן משלה ולמטבח יהיה שולחן מטבח קטן ומצומצם יותר משל עצמו בפינה נפרדת מדובר בחלל משותף שאין בו דלת או חציצה מסוג כל שהוא ולכן נושא העיצוב הוא אחיד ומשותף ומושקע הן בפינת האוכל והן במטבח.

פרוגרס רהיטים – שולחן מטבח ועוד רהיטים

כאשר אנחנו פונים אל פרוגרס רהיטים אנחנו יכולים להיות בטוחים כי אנחנו עומדים לרכוש רהיט כמו שולחן מטבח לדוגמא שהוא הטוב שבטובים מכל הבחינות וההיבטים שהזכרנו כעת. גם שהוא יכול להיות מיוחד מאין כמוהו ומעוצב ביותר אך גם לא ענק ומפואר במימדיו אלא אחד כזה שתופס בדיוק את המקום שהוא צריך לתפוס יחד עם עיצוב מיוחד שתופס את העין – במחיר המתאים. עכשיו, רק אצל פרוגרס רהיטים.

 

 


 

 

לפרטים נוספים
שולחן קליאו
דגם: שולחן קליאו
שולחן קליאו
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
שולחן סקאלה 140
דגם: שולחן סקאלה 140
שולחן סקאלה 140
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
שולחן ספר
דגם: שולחן ספר
שולחן ספר
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
שולחן פדובה
דגם: שולחן פדובה
שולחן פדובה
לפרטים נוספים>>

כל הזכויות שמורות לפרוגרס יבוא ושיווק רהיטים בע"מ